Ogłoszenie: FranzBardon.pl, Forum Witchcraft i przyszłość bloga

W związku z ciągłymi pytaniami na poniższe kwestie kierowanymi na maila, zdecydowałem się napisać specjalne ogłoszenie, co by nie było wątpliwości.

Po pierwsze, strona franzbardon.pl ostatnio zmieniła zakres swojej działalności, usuwając z domeny publicznej całą przetłumaczoną twórczość Rawna Clarka i innych Hermetów z abardoncompanion.com. Odpowiadając na powtarzające się pytania: Nie mam z autorami tej strony nic wspólnego, to też nie znam powodów takiej zmiany i nie interesują mnie one. Nie będę też wypowiadać się na temat słuszności takiego wyboru, gdyż moje stanowisko powinno być z góry jasne. W każdym razie, osoby wstrząśnięte tak ogromną stratą chciałbym uspokoić. Istnieją bowiem takie witryny jak historiastron.pl, które pozwalają na prześledzenie archiwum stron internetowych. W połączeniu zasobów Google i Archive.org powinno udać się odtworzyć całą zawartość franzbardon.pl. Wszelkie braki i nagrania audio można zaś znaleźć w oryginalnym języku angielskim na w/w stronie źródłowej. Odzyskane materiały polecam natomiast sobie gdzieś skopiować, gdyż nigdy nie wiadomo, czy ich archiwa nie znikną i kiedy się to stanie. Ewentualnie poszukać po chomikach, bo ktoś się pewnie już tym zajął.

Po drugie, kilka dni temu forum witchcraft.org.pl „zniknęło”. Faktycznie jednak, zmieniło ono jedynie domenę, w związku z czym adres strony to teraz witchcraft.com.pl i tam też należy się kierować. Administracja dopiero po fakcie zorientowała się, iż nie posiada możliwości rozesłania stosownych powiadomień mailowych na szeroką skalę, za co, jak sądzę, jest im strasznie głupio. Także, jakby ktoś nie był poinformowany, to teraz już jest.

I po trzecie, mój blog wciąż jest przeze mnie regularnie doglądany, a na wszystkie pytania na maila staram się aktywnie odpowiadać. Nowe posty pojawią się, gdy Wszechświat na to pozwoli. Komentarz do WdH będzie oczywiście kontynuowany. Nie będę natomiast obiecywać teraz, kiedy się to stanie. Pozostaje Wam tu zaglądać od czasu do czasu i sprawdzać. Jest też opcja subskrypcji – wtedy otrzymacie maila, gdy wstawię jakiś post. Jak tam wolicie.

Reklamy

5 responses to “Ogłoszenie: FranzBardon.pl, Forum Witchcraft i przyszłość bloga

 • Eli

  zostaje tylko chomik jeśli chodzi o pliki, tyle w temacie, a szkoda bo był już nowy komentarz Clarka do kupienia po polsku , fajny blog ale ciężko się szuka wpisów, dobry byłby porządek i kolejność jakiś spis treści. pozdrawiam

  • jakzostacmagiem

   Artykuły w formie plików do pobrania także były/są dostępne w większości w archiwach Google. Co do porządku na blogu – po prawej stronie są „kategorie” oraz „tagi”, polecam dzięki nim przeszukiwać stronę.

 • Eli

  Ciekawy jestem opinii o 4 i 5 części Franza Bardona spisanego przez Seila Orienta, czy warto kupić ?

  • jakzostacmagiem

   Nie czytałem jeszcze. Z jednej (jeśli nie jedynej) recenzji wynika, że autor twierdzi, iż kontaktował się z duchem Bardona podczas pracy nad tymi książkami, co z mojej perspektywy jest najpewniej ściemą i zwykłym chwytem marketingowym na fan(atyk)ów osoby Bardona.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: