Definicja magii

Mówiąc o magii, szczególnie tej prawdziwej, wypadałoby określić jakąś jej definicję. Interesującym faktem jest, że przez wiele setek lat nie udało się jej praktykom ustalić jednej prawdziwej definicji magii. Spowodowane jest to tym, że rzeczywistość, ta odbierana przez nasze zmysły, nie jest prawdziwa. To wszystko jedna wielka iluzja, którą sami sobie tworzymy. Nawet nauka zdążyła już się zorientować, że wszystkie jej założenia mogą być błędne. Dlatego ostatecznie jest wiele różnych modeli opisujących jak działa Wszechświat. Żaden z nich nie jest w stu procentach prawdziwy. Nie ma też jednostki, która byłaby w stanie ustalić, który model jest bliższy prawdy. Ostatecznie dochodzimy do wniosku, że jeśli jakiś model działa, to jest to wystarczająco dobry powód, aby w niego wierzyć.

Różni magowie patrzą na Wszechświat różnymi modelami. Jeden powie, że świat składa się z duchów. Drugi, że z energii. I tak dalej. Każdy definicję magii ustali według własnego modelu. Spirytysta powie, że magia jest zdolnością przywoływania duchów i rozkazywania im w taki sposób, aby wywołały pożądany efekt w rzeczywistości. Inny powie, że magia to zdolność kontrolowania energii w taki sposób, aby wywoływała pożądany efekt w rzeczywistości. We wszystkich przypadkach, niezależnie od modelu, widzimy jednak jakąś nieznaną przyczynę i pożądany skutek. Możemy zatem powiedzieć, że magia to zdolność posługiwania się prawami Wszechświata w taki sposób, aby osiągnąć pożądany skutek. Nieistotne, w jaki model Wszechświata wierzysz, magia zawsze będzie posługiwaniem się jego prawami.

Powyższa definicja nie jest jeszcze taka, jaką byśmy chcieli. W końcu nawet fizyczne prawa należą do praw Wszechświata. Według tej definicji, magią byłoby wszystko, bo przecież wszystko wykorzystuje prawa Wszechświata. Wszechświat cały czas jest w ruchu. To prawda, że wszystkie istniejące prawa, człowiek wykorzystuje cały czas. Myśląc, mówiąc, poruszając się, oddychając, jedząc, zmieniając się… Po prostu żyjąc. Czym więc różni się magia od zwyczajnego życia? Odpowiedź brzmi: ŚWIADOMOŚCIĄ. Człowiek na co dzień wykorzystuje wszystkie prawa Wszechświata, ale robi to AUTOMATYCZNIE. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo magiczne jest funkcjonowanie naszego ciała. Magia polega na tym, by zrozumieć te zjawiska i uczynić je świadomymi. A zatem, na tym blogu, od teraz, definicja magii brzmi: Magia to zdolność świadomego wykorzystywania praw Wszechświata tak, aby osiągnąć pożądany skutek. Pamiętajcie jednak, że to tylko moja definicja magii. Każdy i tak kurczowo trzymać się będzie swojej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: